Thea Gill - Něco o ní

2. dubna 2012 v 19:25 | Saji |  Thea Gill
Thea, která měří 178 cm, se narodila a vyrostla ve Vancouveru, kde dvanáct let studovala dívčí soukromou školu. Poté vystudovala s vyznamenáním York Univerzity v Torontu a zaměřila se na divadlo. Než se proslavila, věnovala se právě divadlu, ale také se objevila v několika reklamách a filmech. Mimochodem doteď se věnuje celkem schopně jazzovému zpěvu.
¨


Boom v její kariéře nastal v roce 2000, kdy získala roli homosexuálně zaměřené Lindsay Peterson v seriálu QUEER AS FOLK. Lindsay byla jednou z hlavních postav a Thea ji hrála pět let. Je to dosud její nejvýznamnější ztvárněná role, díky které její tvář znají miliony fanoušků. Za roli získala v roce 2003 ocenění ACTRA Award za "vynikající výkon" a další ceny. Okolo seriálu se samozřejmě projevily spekulace o Theině sexuální orientaci, ona se ovšem označuje za bisexuálku.¨



Během natáčení pendlovala mezi Torontem a Victorií, kde se usadila se svým manželem Brianem Richmondem, kterého si vzala 21. května v roce 1993. Po ukončení seriálu se přestěhovala do Los Angeles a hostovala například v seriálu DANTE´S COVE v roli Diany Childes. Momentálně se chystá zahrát roli Elizabeth ve filmu COPACABANA, který by se měl natočit v roce 2013.



Ocenění:

cena ACTRA Award za "vynikající výkon" v Queer as folk (2003)
cena The National Leadership Award od National Gay and Lesbian Task Force (2003)
cena Golden Sheaf Award za epizodu Bliss (2003)
cena Leo Award za epizodu The Collector (2005)
cena Leo Award za roli ve Swap (2007)



 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama