Gale Harold jako Brian Kinney

9. března 2012 v 11:16 | Saji |  Gale Harold
Datum narozeni: 10.7.1969

Narozen
Decatur, Georgia, US

Celé jméno
Gale Morgan Harold III

Rodina
Synem inženýra a realitní agentky. Je prostředním ze tří dětí.

Gale Harold

O Galeovi
Po absolvování školy Lovett v Atlantě navštěvoval American University ve Washingtonu, díky fotbalovém stipendiu. Začal studovat svobodná umění, ale po roce a půl po konfliktu s trenérem odešel. Gale se pak přestěhoval do San Francisca, kde rozvíjel svůj zájem o fotografování. Pracoval v řadě zaměstnání včetně postu motocyklového technika pro Ducati či stavebního dělníka. Přesídlil do Los Angeles a začal tří leté období intenzivního studia dramatu.

V roce 2000 se ujal kontroverzní role nesmlouvavého homosexuála Briana Kinney, ústřední postavy v populárním gay drama seriálu od stanice Showtime Queer as Folk, který byl v roce 2005 ukončen. Posléze v roce 2006 získal hlavní roli speciálního agenta Graham Kelton v krátkotrvající sérii Vanished, ale jeho postava byla v sedmé epizodě zabita a v osmé epizodě se objevil pouze jako mrtvola.

Harold také hostovat jako Wyatt Earp ve dvou epizodách seriálu HBO Deadwood a dvakrát se objevil v seriálu CBS The Uni . Harold si zahrál hlavní mužskou roli v romantické komedii Falling for Grace, který debutoval v roce 2006 na Tribeca Film Festival.

V listopadu 2007 se objevil v hostující roli v seriálu Chirurgové jako zdravotník Shane. Ve finále čtvrté série Zoufalých manželek se připojil k obsazení jako Jackson Braddock nový přítel Susan Mayerové.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama